top of page

РІЧНИЙ ЗВІТ

про діяльність ДНЗ № 65 «Капітошка»

за 2019-2020 навчальний рік

 

1.1.Інформаційні відомості

 КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (САДОК)  «КАПІТОШКА» С. СТРІТЕНКА СТРІТЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВОЛНОВАСЬКОГО РАЙОНУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Створено у 2017  році

         Повна назва:

          «КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

(САДОК)  «КАПІТОШКА» С. СТРІТЕНКА СТРІТЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВОЛНОВАСЬКОГО РАЙОНУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ»

         Скорочено:  ДНЗ  «КАПІТОШКА»

                              С. СТРІТЕНКА

Юридична адреса ДНЗ:        85780

Проспекр Миру,3

с.Стрітенка

Волноваського району

Донецької області.

 

Відомост                                                              Показники

Мова навчання                                                    українська

Режим роботи                                                     10,5 годин

 Кількість вихователів                                        2

Кількість педагогічного персоналу                   3

Кількість технічного персоналу                        3

Форми організації освітнього процесу будувалися на основі  програми виховання та навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина».

 

Форми організації – колективна, індивідуальна;

  • типи занять –  інтегровані, фронтальні, групові, підгрупові, індивідуально-групові, індивідуальні.

Навчання дітей у формі занять починається з 3-го року життя. Тривалість прямого навчання упродовж організованої пізнавальної діяльності однієї дитини або окремої групи дітей відповідає віковим та індивідуальним вимогам. Пізнавальна діяльність планувалась за графіком, відповідно до програм навчання та виховання «Впевнений старт".

                Дитячий садок має одну різновікову групу, яка нараховує 11дітей. З 11 вихованців на 01.09.2020р.:

2 роки - 2 дітей , 3 роки - 3 дитина  , 4 років - 3 дітей , 5 років -2 дитини    шестирічок, семирічок немає.                                      Педагогічних працівників  у дитячому садочку три чоловіка: два вихователя,  завідувач. У вихователів згідно штатному розкладу – по 0,7 ставки  вихователя,та  0,3 ставки помічника вихователя, завідувача – 1 ставка.

Технічний персонал нараховує 3 працівників. З них: 1 ставка кухаря,1 чоловік поєднує ставки 0,55 - помічника вихователя , 0,25 ставки – машиніста з прання білизни та 0,2 ставки – підсобного робочого, 0,5 - ставки медичної сестри . Залишається 0,08 ставки вакансії:  0,5 ставки завгоспа, 03ставки підсобного робітника.

        Режим роботи кожного працівника затверджений на початку календарного року (до 05 січня) та, розташований в куточку «Інформація» із зазначенням початку та закінчення робочого дня та перерви для тих, кому вона необхідна, згідного чинного законодавства.

Вихователі дитячого садка мають один працівник повну вищу освіту,інший неповну вищу освіту; завідувач  має базову вищу освіту; музичний керівник на цей час  – вакансія .

             Педагог працює над власним завданням, Томазова Світлана Володимирівна працює над темою : «Роль гри при формуванні мовленнєвої компетентності у дітей різного віку».

            Ігровий простір, створений у груповій кімнаті, відповідає запитам дітей, їх інтересам, віковим можливостям та індивідуальним особливостям, а головне – він постійно поновлюється і видозмінюється.

            Вихователі розуміють, що ігровий простір – це справжній помічник у вправлянні, закріпленні та вдосконаленні набутих знань та умінь.

            З червня 2017 року у дитячому садку функціонує створений   педагогами та батьками український куточок, який містить в собі все, що необхідно для виховання у дітей любові до рідної землі, країни, її побуту, традицій, обрядів, звичаїв, особливостей колориту національного одягу, посуду, клімату окремих територій, географічних особливостей, історичного минулого та складного сьогодення. Одним із завдань на початку роботи дитячого садку було - патріотичне виховання дошкільників, ії національній свідомості засобами народознавства. Реалізовуючи це завдання вихователі організовували та проводили бесіди на відповідну тематику, розваги, спостереження, читання дитячих художніх творів українських письменників.

       На виконання річного плану роботи з метою активізації педагогів та батьків вихованців   упродовж   року оформлено    виставки   дитячих робіт на тему: «Ходить гарбуз по городу питається свого роду…» (конкурс екібани з овочів та фруктів,композицій з квітів),  «Зима в гості до нас завітала»(малюнки, аплікації),  «Нове життя старим речам»,(конкурс поробок  з побутових відходів).  

       Весь навчальний рік ДНЗ працював у напрямку створення належних умов для розвитку гармонійно та різнобічно розвиненої дитини, на формування її особистості, над створенням в умовах дошкільного навчального закладу розвивального життєвого простору, сприятливого для закладання основ компетентності дошкільників.  
          Вихователі сприяють формуванню, збереженню та укріпленню психічного та соціального здоров’я дітей, вчять дітей жити у злагоді з довкіллям та з самим собою, оптимістично ставитися до життя, навчають культурі поведінки, закладають основи соціальної компетентності дитини, сприяють вихованню свідомого та відповідального ставлення до життя та власного здоров’я, стимулюють  потяг до здорового способу життя.

           Великого значення приділено загартуванню дітей в умовах дошкільного закладу та сім’ї з метою зниження захворюваності дітей. Особливо звернена увага на проведення оздоровчих заходів (загартування повітрям і водою, використання фітотерапії, часнику, цибулі), попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності, а також проведення занять як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях.

             З метою створення безпечних і нешкідливих умов освітнього процесу й профілактики дитячого травматизму в дошкільному навчальному закладі проведені тематичні Тижні знань з безпеки життєдіяльності. Проведено підготовку та  об’єктові протипожежні тренування персоналу закладу.

           Одним із основних чинників здоров’я дітей беззаперечно є збалансоване харчування. Тому організації харчування дітей у закладі надається вагоме значення.

Адміністрація закладу здійснює постійний контроль за важливими аспектами організації харчування дітей у закладі, зокрема:

·                    дотримання нормативно-законодавчих актів щодо організації харчування дітей у закладі;

·                    розподіл коштів на організацію харчування (позитивні зміни);

·                    організація питного режиму для дітей у групі;

·                    дотримання режиму харчування у закладі;

·                    дотримання технологічних процесів приготування їжі для дітей;

·                    дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоці;

·                    організація харчування дітей пільгових категорій;

·                    запобігання харчовим отруєнням та інфекційним захворюванням;

·                    ведення документації щодо організації харчування дітей у закладі;

·                    проходження медичних оглядів працівниками.

 

            На постійному контролі також питання: дотримання вимог безпеки (зберігання та використання миючих засобів , наявність інструкцій щодо використання технологічного обладнання, електроприладів та миття посуду) та ведення документації по харчуванню, виховання культурно-гігієнічних навичок.

         Харчування дітей протягом 2019-2020 навчального року відповідало встановленим грошовим нормам. Середня вартість харчування за один день на одну дитину  становила 25,25 грн.  На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину у закладі щоквартально проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування. Встановлено, що недовиконаними норми за навчальний рік було по молочних продуктах, м’ясних, фруктах та овочах.

Основними показниками якості та ефективності організації харчування в дошкільному закладі  є добре самопочуття дітей, відсутність шлунково-кишкових захворювань.

                 Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися на засіданнях при завідувачеві, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.

                Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця з батьківською громадою, спрямована на підвищення психолого-педагогічної культури родин. Допомога дошкільного навчального закладу батькам вихованців з актуальних для родин питань розвитку, виховання та навчання дітей традиційно надається всіма педагогічними працівниками: керівником закладу та  вихователями у формі групових та індивідуальних, усних і письмових  консультацій, бесід, шляхом залучення батьків до співпраці і взаємодії з педагогами у стінах дошкільного закладу тощо. Усі питання, які розв’язував колектив упродовж 2019-2020 навчального року, мали відображення у роботі з батьками.

    Традиційно з батьками проведено: батьківські збори,бесіди, консультації;  інструктажі при прийомі дітей; свята та розваги за участі батьків; виставки дитячих образотворчих робіт;   анкетування батьків. Для батьків поповнювалися інформаційні батьківські куточки, папки-пересувки, проводився соціально-педагогічний патронат сімей з дітьми дошкільного віку, робота консультативного  пункту  для батьків  з підготовки дітей до школи, які не відвідують дошкільний заклад тощо. Певна робота проводилася з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму. Особливого значення мали заходи:

-         спортивно-родинні свята, які несли пропаганду здорового способу життя;

-    музичні свята та розваги пропагували  роботу закладу;

-         виставка образотворчих родинних робіт;

-         групові тематичні виставки: родинні, сезонні, до свят  тощо.

              Завдяки співпраці з батьками досягнуто значних результатів у навчанні та вихованні дітей дошкільного віку, вдосконаленні навчально-матеріальної бази.

              На належному рівні проводилася робота  з питання наступності дошкільного закладу та школи.

Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на свято Першого дзвоника (вересень), по школі ( травень).  Проводилися зустрічі вчителя та  вихователя, з дітьми та батьками дітей старшого дошкільного віку (6-го р. ж.). Вчителі  були присутні на заняттях та режимних моментах. Спільними зусиллями  педагогів школи  та дошкільного закладу організовані такі заходи,  як:  свято «Будь природі другом», спільна екскурсія в природу «Які фарби несе осінь в парк»,  Свято 8 березня.

      Фінансово-господарська діяльність у ДНЗ здійснювалась згідно з  річним планом. Протягом 2019-2020 навчального року:

  -  за рахунок  коштів Стрітенської сільської ради:    закуплено миючі засоби, канцтовари, медикаменти,пофарбовано ігровий майданчик;

        Утримання  будівлі  та території закладу відповідає санітарним нормам. Технічний стан будівлі задовільний. Територія закладу має естетичний вигляд,  озеленена,дитячий майданчик огорожений .Обладнання   ігрового  майданчика підтримується у належному стані.   Прибирання майданчика і всієї території здійснюється щоденно. За потребою здійснюється викос трави, обрізка дерев.        

         Таким чином, можна сказати, що організація освітньо-виховної роботи з дітьми в 2019-2020 н. р.  була проведена на належному рівні.
  Основними питаннями, що треба вирішувати у наступному навчальному році є:

-           забезпечення наступності між педагогічним колективом школи та дошкільного навчального закладу у рамках впровадження концепції «Нової української школи»;

-           залучення батьків до участі в освітньому процесі закладу та їх медико-психолого-педагогічна просвіта;

-         впровадження інноваційних технології

bottom of page